Спеціалісти Волинської філії «Газорозподільні мережі України» цьогоріч розглянули 516 актів про порушення, допущені споживачами природного газу. З них – 464 факти стосуються побутових споживачів, а 52 - непобутових.
Про це інформує пресслужба "Волинська філія ТОВ "Газорозподільні мережі України", - пише ВолиньUA.
Серед них газовики зафіксували 16 випадків несанкціонованого відновлення газопостачання та 21 випадок втручання в роботу в роботу лічильника. Кількість крадіжок газу збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Переважно серед населення у приватних домоволодіннях.
Найбільшу кількість втручань у роботу лічильного механізму спеціалісти газорозподільного підприємства зафіксували в м. Рожище.
Також спеціалісти нагадують про відповідальність, передбачену законодавством за незаконне користування природним газом. У разі крадіжки газу порушник має сплатити за кубометри, які використав незаконно, за граничними об'ємами споживання. Така відповідальність передбачена «Кодексом газорозподільних систем України». Сума може в кілька разів перевищувати вартість газу, який споживач отримував би законно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польський суд заборонив перевізникам блокувати "Ягодин"
Для прикладу, розрахунок об’єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об’ємами споживання природного газу населенням (додаток 19 «Кодексу газорозподільних систем України») з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача. Враховують період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня виявлення фахівцями порушення та з урахуванням строку на його усунення.
Крім цього, порушник зобов'язаний заплатити за припинення та відновлення газопостачання, оплатити вартість пошкодження лічильника чи газопроводу.
За інформацією підприємства, більшість порушників добровільно сплачують штрафи, в інших випадках – розмір збитків стягують примусово через суд. Водночас споживач додатково має сплатити судові витрати.