Про це повідомляє "Знай.uа".
За весь час існування цього свята переплелися народні і релігійні традиції. Так, збереглися до наших часів і дотримуються певні заборони на Яблучний спас.
До Яблучного спаса не можна їсти яблука.
19 серпня плоди нового врожаю можна їсти тільки після освячення їх у православному храмі. Колись такої заборони дотримувалися виключно ченці. Їм заборонялося їсти фрукти до тих пір, поки селяни не освятять свій урожай. А потім традиція стала дуже популярною серед простого народу і дотримується донині. Ще одне пояснення цієї заборони пояснюється тим, що більшість сортів яблук достигають тільки до середини серпня.
На Яблучний Спас не можна вбивати комах, щоб не злякати удачу.
![](../storage/2018/08/19/post_image_154146179069.jpg)
Наші предки завжди вірили, що якщо на свято Яблучного Спаса на руку одночасно сідають дві мухи, весь рік людині буде супроводжувати успіх і удача. Категорично забороняється проганяти комаху або вбивати її, а дочекатися поки вона сама полетить.
У свято Другого Спаса не можна їсти м'ясо і молочні продукти.
Вся справа в тому, що на Яблучний Спас якраз припадає Успенський піст. В цей день також відзначається Преображення Господнє, тому дозволено вживати пісну їжу з рослинним маслом, рибу. Також дозволяється вживати з алкоголю тільки вино і те, в невеликих кількостях.
На Яблучний Спас не можна працювати, займатися домашніми справами або сваритися.
В цей день не рекомендується виконувати важку фізичну роботу. Допускається тільки приготування їжі, прибирання врожаю в саду і городі. Рукоділлям у цей день також займатися не можна. Як говорить народна прикмета: "Хто в Яблучний Спас шиє, потім весь рік сльози ллє".
Крім того, бажати чогось поганого, з'ясовувати стосунки або лаятися 19 серпня категорично заборонено, інакше весь негатив повернеться бумерангом до кривдника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку відкриють ще один ліцей