image
 |  67 23 Лютого 2025 | 20:37

Швейцарія не виключає відправку миротворців в Україну

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

Швейцарія – найдавніша нейтральна країна у світі. Вона проголосила “постійний нейтралітет” у 1815 році, відтоді жодного разу не воювала та не вступала у військові союзи, такі як НАТО. Водночас країна має армію приблизно зі 150 000 військових. Частина з них бере участь у миротворчих операціях на Балканах, Близькому Сході та в Кореї.

Зюслі наголосив, що участь швейцарських військових в операції в Україні можлива лише після досягнення миру.

Ми маємо розрізняти місії з примушення до миру та місії з підтримання миру. Примушення до миру означає, що мир потрібно досягти силою зброї. Швейцарія в такому не бере участі. Підтримання миру вимагає, щоб Росія та Україна погодилися припинити бойові дії та дозволили ООН направити миротворчі сили для забезпечення миру.

Тому питання щодо швейцарських миротворців в Україні головнокомандувач назвав “гіпотетичним”: “Миру поки що немає, і запиту від ООН не надходило”.

Якщо нам доручать взяти участь у місії, ми розробимо концепцію навчання та підготовки наших військових до розгортання. Потім розпочнемо набір і підготовку особового складу. Ймовірно, ми могли б надати близько 200 солдатів через 9-12 місяців, – розповів Зюслі.

Головнокомандувач швейцарської армії також переконаний, що Москва продовжить становити загрозу для Європи: “Якщо прислухатися до європейських політиків і спецслужб, то можна припустити, що у 2027 році Росія буде готова до подальшої дестабілізації Європи та ескалації. 2027 рік стане найнебезпечнішим для Швейцарії – саме тоді різниця між зовнішньою загрозою та нашими можливостями буде максимальною. Ми отримаємо ЗРК Patriot та винищувачі F-35 лише після 2027 року”.

За його словами, Швейцарія посилюватиме оборону, зокрема продовжуватиме спільні навчання із сусідніми країнами, однак, досі не планує вступати в НАТО.

Нині кожні навчання швейцарської армії з іноземними партнерами має схвалювати уряд після перевірки, чи не порушує це нейтралітет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пентагон та незалежні аналітики спростовують заяву Трампа про витрачені на Україну 350 мільярдів

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити