23 липня Володимир відвідав директор проєкту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S21) в Україні, що реалізується GIZ”» Айке Мейер з Німеччини.
Про це повідомили у міськраді, - пише ВолиньUA.
Директор фонду разом із менеджеркою програми Василиною Горбань, асистенткою проєкту Олесею Мацькович, регіональним представником Фонд енергоефективності Петром Лавренюком зустрілися з Ігор Пальонка - голова Володимир-Волинської територіальної громади та його першим заступником Ярославом Матвійчуком. Під час зустрічі обговорили проєкти термомодернізації, які реалізуються в нашому місті. Також розглянули питання економії ресурсів через термомодернізацію в бюджетній сфері, що стосується, зокрема, лікарні, закладів освіти.
Згодом у молодіжному центрі провели зустріч із головами ОСББ, відповідними структурними підрозділами міської ради та комунальними підприємствами. Після чого відбувся виїзд на об’єкти, які співпрацюють із Фондом енергоефективності. Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук презентував програми підтримки, які діють у місті для Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що стосуються енергоефективності. Йдеться про програму “Тепла оселя”, за останні п’ять років на неї було виділено досить значні кошти з міського бюджету – це 9,4 млн грн. Варто відзначити, що наразі в місті 11 багатоквартирних будинків працюють з Фондом енергоефективності.
“Вже утеплено декілька будинків. Ми аналізуємо спільно з тепловиками й бачимо значну економію використання теплоенергії, і головне – зменшення сум у платіжках. Є будинки, які вже дійшли до скорочення споживання тепла на 60%. Фактично, більш як удвічі, люди менше платять за опалення. Це значна економія ресурсів”, – зазначив Ярослав Матвійчук.
Своєю чергою, донори проінформували, що фонд наразі забезпечений ресурсами, передбачені кошти уряду Німеччини та Євросоюзу. Завдяки цьому планують продовжувати реалізацію відповідних програм в нашій країні.
Також було обговорено й інші програми, що діють у місті для багатоповерхівок. Вони стосуються ремонту ліфтів, які співфінансуються на умовах 10/90 відсотків, ремонту дахів – 80/20 відсотків, підтримки ОСББ – 60/40 відсотків. Варто відзначити, що гості з Німеччини були приємно вражені тим, що у місті діє ряд таких програм, що підтримують людей, які живуть в багатоповерховій забудові.
Делегація відвідала ряд об’єктів, оглянули виконання відповідних робіт. Донори запевнили, що й надалі буде передбачено фінансування на реалізацію проєктів. Ряд ОСББ уже заявили, що хочуть продовжувати працювати в цьому напрямку та виконувати відповідні роботи з термомодернізації, всупереч складній ситуації, яка сьогодні склалася в державі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ківерцівський фаховий медичний коледж приймає абітурієнтів без НМТ